Kokosowe kulki mocy z miodem ok. 60 kcal

Kokosowe kulki mocy z miodem ok. 60 kcal

Kokosowe kulki mocy, to jedne z najzdrowszych przekąsek, szczególnie około treningowych. Kulki dostarczą nam zastrzyku energii, a ich spożycie, co ważne nie rozreguluje nam poziomu cukru we krwi.

Polecam każdemu łasuchowi wypróbować tego prostego i szybkiego przepisu :-)

Przepis na ok 30 sztuk kulek, 1 szt., to ok 60 kcal, ładunek glikemiczny niski

Składniki:

200 g wiórek kokosowych

1 łyżka oleju kokosowego tłoczonego na zimno (ok 25 g)

2-3 łyżki miodu naturalnego płynnego lub półpłynnego (u mnie wrzosowy)

Przygotowanie:

Wiórka ( ok 170 g) należy zmielić na gładką masę (używam do tego celu  mocnego blendera z pojemnikiem). Do masy kokosowej należy dodać olej kokosowy i miód, a następnie dokładnie razem wymieszać (można użyć blendera). Z powstałej masy formować niewielkie kulki i obtaczać je w pozostałych wiórkach kokosowych.

Smacznego!

Czy wiesz, że...
Wiórki kokosowe – kokos jest źródłem średnio łańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCT), które są szybkim zastrzykiem energii dla organizmu. Wiórki ze względu na dużą ilość błonnika świetnie wspomogą zaspokajanie głodu i dadzą poczucie sytości na dłużej.

Chronią przed wieloma chorobami
Wiórki kokosowe  zawierają dużo tłuszczu, dlatego nalezą do produktów dość kalorycznych, jednak nie powinny ich unikać nawet osoby będące na diecie odchudzającej. Wiórek kokosowych nie je się garściami, tylko w niewielkich ilościach – a ich właściwości dla naszego zdrowia są bezcenne. Wiórki kokosowe zawierają mnóstwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do prawidłowej pracy układu krążenia. Obniżają poziom ciśnienia i złego cholesterolu we krwi, działają też korzystnie na naczynia krwionośne, wzmacniając ich ściany i chroniąc przed powstawaniem i odkładaniem blaszek miażdżycowych w ich światłach. Wiórki kokosowe mają niski indeks glikemiczny, są więc bezpieczne także dla cukrzyków. Nie powodują gwałtownych skoków cukru we krwi i utrzymują insulinę na stabilnym poziomie.

Doskonałe na odchudzanie
W skład wiórek kokosowych wchodzi też błonnik, którego jest w nich całkiem sporo. Błonnik wspomaga prace układu pokarmowego, zapewnia na długo uczucie sytości oraz reguluje pracę jelit i oczyszcza je ze złogów i toksyn. W 100 gramach wiórek kokosowych są 23 gramy błonnika, co niemal w całości zaspokaja dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu na włókno pokarmowe. Błonnik i produkty w niego bogate powinny spożywać osoby będące na diecie odchudzającej oraz borykające się z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Wiórki kokosowe zawierają też potas i magnez, które regulują pracę układu krwionośnego i nerwowego. Ale to nie wszystko. Suszony kokos to bogate źródło substancji antybakteryjnych i przeciwzapalnych, które wspomagają układ odpornościowy w walce z infekcjami i drobnoustrojami. Wiórki kokosowe są doskonałym źródłem energii, już niewielka ich ilość zapewnia uczucie sytości i zwiększa wydolność organizmu. Nic więc dziwnego, że chętnie wykorzystują je w kuchni sportowcy trenujący wyczynowe dyscypliny sportowe.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko
Adres email
Numer telefonu
Wiadomość
Jolanta
Jolanta
Specjalista z zakresu żywienia , dietetyki i fitoterapii.
Piotr
Piotr
Trener personalny, specjalista z zakresu rehabilitacjii i fizjoterapii oraz coachingu.