Smoothie z selerem naciowym i truskawkami 172 kcal

Smoothie z selerem naciowym i truskawkami 172 kcal

Pyszne i zdrowe smoothie, które przyśpieszy Twój metabolizm, a dodatkowo zaspokoi mały głód i chęć na podjadanie pomiędzy posiłkami. Spora dawka błonnika wpłynie pozytywnie min. na lepsze funkcjonowanie przewodu pokarmowego, co również pomaga schudnąć.

1 duża porcja

Węglowodany 44 g

Tłuszcze  0,7 g

Białko  2,0 g

Kalorie 172 

Ładunek glikemiczny 37

Składniki:

1/2 średniej łodygi selera naciowego ,

1 średni  banan, 

1 garść  truskawek,

sok z cytryny - 1 łyżeczka

woda mineralna niegazowana- 100 ml,

1 łyżeczka miodu,

2 kostki lodu.

Wykonanie: Owoce umyj i obierz, a następnie zblenduj w blenderze kielichowym z wodą, sokiem z cytryny, miodem płynnym. Na koniec dodaj dwie kostki lodu i na na odpowiednim programie zblenduj całość.

 

Czy wiesz, że ....

Nać selera to dobre źródło wapnia. W 400 g porcji mamy go około 164 mg (norma dla dorosłego zdrowego człowieka to 1000 mg dziennie). Dla porównania woda wysokozmineralizowana w jednej szklance (250 ml) ma około 73 mg wapnia.

Potas i sód zawarte w selerze naciowym regulują gospodarkę wodną w organizmie. Dzięki temu można uznać jego liście za produkt sprzyjający usuwaniu nadmiaru wody z organizmu. Spożywanie selera naciowego pomoże regulować równowagę płynów w organizmie. Szczególnie polecany jest osobom z obrzękami oraz mającymi problemy ze stawami. Warzywo to przeciwdziała stanom zapalnym i zmniejsza ryzyko występowania opuchnięć. Dzięki zawartości m.in. potasu, magnezu i wapnia seler naciowy wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, a także zmniejsza ryzyko występowania nadciśnienia i kamicy nerkowej.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko
Adres email
Numer telefonu
Wiadomość
Jolanta
Jolanta
Specjalista z zakresu żywienia , dietetyki i fitoterapii.
Piotr
Piotr
Trener personalny, specjalista z zakresu rehabilitacjii i fizjoterapii oraz coachingu.